9 Kasım 2021 tarihinde Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu adına Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet ATALAN ile Daday Kaymakamımız Sayın Mehmet SERT arasında Atçılık ve Antrenörlüğü Programı öğrencilerimizin uygulama derslerini ve stajlarını yapabilmelerini ve tesisle ilgili konuları kapsayan bir işbirliği protokolü imzaladılar. Programda Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sayın Mehmet Nadir ÖZDEMİR, Belediye Başkanı Sayın Hasan Fehmi TAŞ, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ögr. Gör. Sayın Aygün Seyhan ZENGİN ve Yüksekokulumuz öğretim görevlileri, ilçemiz kurum yetkilileri; halkımız ve Yüksekokulumuz öğrencileri de hazır bulundular.

Rektör yardımcımız Prof. Dr. Sayın Mehmet ATALAN Tesis ile ilgili “Büyülendim. Başarılı bir çalışma” ifadesini kullanırken Belediye Başkanımız da tebriklerini iletti.

Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Mehmet Nadir ÖZDEMİR imza törenindeki konuşmasında şöyle dedi: Atçılık ve Antrenörlüğü Programı yüksekokulumuzda 2018 yılında kuruldu ve öğrenci almaya başladı. Uygulamalı dersleri sürdürebilmek için bir tesisimiz yoktu. Bunun için Daday ve çevresindeki at çiftlikleri ile irtibata geçerek öğrencilerimizin protokol çerçevesinde söz konusu çiftliklerde uygulama yapabilmeleri imkânını sağladık. 2018 yılında Daday Kaymakamlığı’nın Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ile yaptığı "Daday Atlı Terapi ve Model Binicilik Tesisi" projesine destek verdik. Paydaş olarak hem idare hem de Atçılık ve Antrenörlüğü Programı hocalarımızla aktif olarak tesisin faaliyete geçmesi için uğraş verdik. 2021 yılında da Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Sayın Güzin AYTEKİN, Sayın Daday Kaymakamımız, Sayın Kastamonu Valimiz ve Sayın Rektörümüzün tensipleri ile Daday Atlı Terapi Ve Model Binicilik Tesisi Müdürü olarak görevlendirildi. Halen öğretim görevlisi olarak da yüksekokulumuzda görev yapmakta olan Sayın Güzin AYTEKİN Hocamız tesisin açılması ve verimli bir hizmet verilebilmesi için Daday Kaymakamımız Sayın Mehmet SERT, İlçe Özel İdare Müdürü Sayın Bahattin TİFTİK ve ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun çaba sarf etmektedir.

Bu vesile ile bir kez daha Meslek Yüksekokulu olarak imzalanan protokolün taraflar için hayırlı olmasını diler, tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

protokol 1

protokol 2

protokol 3

protokol 4